REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
TAT na Jagodno. Rusza kolejny etap prac, będą zmiany dla mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
TAT na Jagodno. Rusza kolejny etap prac, będą zmiany dla mieszkańców
Od piątkowego wieczora zmieni się organizacja ruchu na wrocławskim Jagodnie. To efekt wejścia w kolejny etap prac przy budowie nowej trasy, którą najpierw pojadą autobusy MPK, a docelowo także tramwaje.
WARSZAWA: Trasa tramwajowa na Stegny niemal gotowaartykuł
Pokaż artykuł
WARSZAWA: Trasa tramwajowa na Stegny niemal gotowa
Już latem tramwaje pojadą z Dolnego Mokotowa do Dworca Centralnego. Nowa linia tramwajowa w Warszawie jest niemal gotowa. Dzisiaj tory na ul. Św. Bonifacego testował pierwszy tramwaj.
Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S11 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S11 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na projekt i budowę kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S11 w woj. wielkopolskim. Ponad 12-kilometrowy odcinek Przygodzice - Ostrzeszów Północ zrealizuje firma Mirbud za kwotę 549 441 000 zł. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w II połowie 2029 r.
Droga ekspresowa S6 na finiszu. Ostatnie szlify na 60‑kilometrowym odcinkuartykuł
Pokaż artykuł
Droga ekspresowa S6 na finiszu. Ostatnie szlify na 60‑kilometrowym odcinku
Budowa kluczowej dla Pomorza drogi ekspresowej S6 zbliża się do finału. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że kolejne fragmenty trasy zostaną udostępnione kierowcom jeszcze przed majówką, a cała inwestycja ma być gotowa przed wakacjami.
Wiemy jak będą wyglądały dwa kolejne odcinki drogi Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wiemy jak będą wyglądały dwa kolejne odcinki drogi Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILM]
Budowę trasy S19 pomiędzy Jawornikiem i Domaradzem, z dwoma tunelami, podzielono na dwa odcinki realizacyjne. Na pierwszy z nich, od Jawornika do Lutczy o długości 5,2 km, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę podpisała 14 listopada 2024 r. Na drugi, od Lutczy do Domaradza, o długości 6,4 km, 28 maja 2024 r.
Rybnickainwestycja
Pokaż inwestycję
Rybnicka
Wrocław, Krzyki, Rybnicka 61
Sprawna 33inwestycja
Pokaż inwestycję
Sprawna 33
Warszawa, Białołęka, Sprawna 33
Złote Tarasy przyciągają kolejnych nowych najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Złote Tarasy przyciągają kolejnych nowych najemców
Już 21 września w Złotych Tarasach otworzy się pierwsza w Warszawie restauracja Popeyes. Pochodząca z Luizjany sieć barów szybkiej obsługi to już siódmy w 2023 roku nowy najemca w Złotych Tarasach po takich markach jak, m.in. LUSH, Candy Pop czy Hugo. Jak informuje międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield, która odpowiada za rekomercjalizację i zarządzanie obiektem, jeszcze w tym roku w Złotych Tarasach możemy spodziewać się kolejnych międzynarodowych debiutów.
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsce
Kolejna niemiecka firma planuje i realizuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. Producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact w ciągu najbliższych 8 lat planuje podwoić produkcję w Polsce. W tym celu zdecydował się na realizację kolejnych inwestycji w Nowym Tomyślu (województwo wielkopolskie) i w Tarnobrzegu (województwo podkarpackie).
Niemiecka firma MAHLE otworzyła nową halę produkcyjną w Krotoszynie. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma MAHLE otworzyła nową halę produkcyjną w Krotoszynie. Powstaną nowe miejsca pracy
3 listopada br., po 20-miesięcznym okresie budowy, dostawca motoryzacyjny MAHLE Polska Sp. z o.o. zainaugurował otwarcie nowego zakładu na terenie siedziby firmy w Krotoszynie, w województwie wielkopolskim. W nowym zakładzie będą produkowane moduły filtracyjne i urządzenia peryferyjne silnika, takie jak chłodnice oleju oraz moduły filtrów oleju.
Panattoni sprzedał wielki park magazynowo-przemysłowy Wrocław Campus o powierzchni 185 000 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sprzedał wielki park magazynowo-przemysłowy Wrocław Campus o powierzchni 185 000 mkw.
Panattoni, największy w Europie deweloper i inwestor kapitału instytucjonalnego w sektorze nieruchomości przemysłowych i logistycznych, sprzedał swój strategiczny projekt w południowo-zachodniej Polsce – Wrocław Campus – firmie P3 Logistic Parks. Inwestycja ma 185 000 mkw.
Do Wrocławia wchodzi węgierski koncern MOL. Na początek otworzy pięć stacji paliwartykuł
Pokaż artykuł
Do Wrocławia wchodzi węgierski koncern MOL. Na początek otworzy pięć stacji paliw
W stolicy Dolnego Śląska zadebiutuje nowa marka stacji paliw. Będzie to europejski gigant, węgierski koncern MOL. To efekt transakcji dokonanej przez PKN Orlen, który sprzedał tej węgierskiej firmie łącznie ponad 400 stacji w całej Polsce. Większość z nich należała dotąd do sieci Lotos.
Czeski inwestor kupuje duży biurowiec na warszawskim Mokotowieartykuł
Pokaż artykuł
Czeski inwestor kupuje duży biurowiec na warszawskim Mokotowie
Czeski inwestor kupuje duży biurowiec w Warszawie. Moje Miejsce II w Warszawie, czyli drugi budynek biurowy wielofunkcyjnego projektu 'destination' należącego do Echo Investment, został kupiony przez Trigea Real Estate Fund. Projekt jest w pełni wynajęty przez renomowanych najemców, takich jak Tchibo czy NetWorks oraz posiada certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent. Wartość transakcji wyniosła blisko 45 mln euro.
Polska: Regionalne rynki biurowe w II kwartale 2022 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Polska: Regionalne rynki biurowe w II kwartale 2022 roku
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za pierwszy kwartał 2022 roku.
TK Maxx z nowym, dużym sklepem w centrum handlowym Port Łódźartykuł
Pokaż artykuł
TK Maxx z nowym, dużym sklepem w centrum handlowym Port Łódź
Łódzkie centrum handlowe należące do Ingka Centres zyskało nowego najemcę. Powierzchnię 2 300 mkw. zajmie w Porcie Łódź jedna z najpopularniejszych sieci handlowych – TK Maxx. Pierwszych klientów koncept powita w nowej lokalizacji już na początku października.
Atrium Promenada wzbogacą ofertę cukierniano-kawiarnianąartykuł
Pokaż artykuł
Atrium Promenada wzbogacą ofertę cukierniano-kawiarnianą
Jeszcze w grudniu główną aleję warszawskiej Promenady otuli aromat świeżo parzonej kawy, czekolady i słodkości. A to wszystko za sprawą nowych najemców: marki Grycan i Green Caffè Nero, które wzbogacą ofertę cukierniano-kawiarnianą najbardziej nowoczesnej i stylowej galerii po prawej stronie Wisły.
W Krakowie został otwarty pięciogwiazdkowy Wyndham Grand Krakow Old Town [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie został otwarty pięciogwiazdkowy Wyndham Grand Krakow Old Town [ZDJĘCIA]
W Krakowie został otwarty pięciogwiazdkowy Wyndham Grand Krakow Old Town. To pierwszy obiekt marki – z segmentu upper upscale – w Polsce. Hotel zarządzany jest przez Grupę Dobry Hotel, wcześniej funkcjonował pod nazwą Unicus Palace. Zlokalizowany jest w dawnym Pałacu Morsztynów, w ścisłym centrum Krakowa.
Amerykańska firma DataArt stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma DataArt stawia na Wrocław
Kolejna amerykańska firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Tym razem jest to DataArt, firma zajmująca się doradztwem technologicznym. Amerykanie powiększyli wrocławski zespół do niemal 300 specjalistów IT. To jednak nie koniec planów tej spółki. Firma zapowiada dalszy rozwój w 2023 roku.
Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii wchodzą do Wrocławia. Uruchomią połączenie z Helsinkamiartykuł
Pokaż artykuł
Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii wchodzą do Wrocławia. Uruchomią połączenie z Helsinkami
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących z wrocławskiego lotniska. W 2024 roku w ofercie połączeń lotniczych ze stolicy Dolnego Śląska pojawi się nowy kierunek. Bezpośrednie połączenie na północ Europy, do Helsinek uruchomi Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii.
Wrocławska KOGENERACJA rozbudowuje sieć ciepłownicząartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska KOGENERACJA rozbudowuje sieć ciepłowniczą
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wybudował w 2023 roku 3,3 km nowych sieci i przyłączy. Łączna cieplna moc zamówiona wzrosła o blisko 15 MW.
REKLAMA